• 47 içerik
  • 13 kategori
  • 3 yorum
  • 5 tane de

Gta V Torrent İndir


En son Roman ile bowling oynuyorduk… Bu bitmez tükenmez, sinir bozucu bir deneyimdi. Yapılabilecek her şey yapılmış, iCEnhancer’ın dibi görülmüş ve Liberty City kendi sokağımızdan tanıdık duruma gelmişti.

Gta V Torrent indir telefon çalmaya ve Roman bizi taciz etmeye devam ediyordu. Bir gün bir telefon geldi. Kimliği belirsiz bir ses bizi San Andreas’a çağrı ediyordu. Gitmek istedik, hem de hepimiz. Bize vaat edilen şeyler öylesine gerçek dışıydı ki gözlerimizle görmek istedik. Hepimiz gitmek istiyorduk ama çağrıkar ses yeteri kadar yeri olmadığı amacıyla herkesi yanına alamamıştı. Bize, “Bekleyin.” demişti. “Gemi geri istikbal ve sizi diğerleriyle aynı yere götürecek.”

İnandık ve Özgürlük Heykeli’nin süslediği semalarda bir ileri gemiyi bekledik. Gelmek bilmedi. Ara sıra giden arkadaşlarımızdan mektuplar alıyorduk. San Andreas’ta çekilmiş fotoğraflarını yolluyorlar ve bitmek tükenmez maceralarından kesitleri ballandıra ballandıra anlatıyorlardı.

Olsun, az kalmıştı. Gemi bir gün istikbalti! İnancımız ve bilgisayarlarımız hazırdı!

 

Birkaç hafta sonra sahilde büyük bir hazırlık başlamıştı. Herkes bavulları toplamış ve geminin saatini bekliyordu. Birazdan semalarda bir duman bulutu yükselecek ve derhal sonrasında o tanıdık ses istikbalti.

Güneş okyanusun dibine gömülür ve çevresi tekinsiz bir kızıllık kaplarken, kötü haber iskelede yetkililerinden gelmişti. Gemi batmıştı. ”BATIRILAMAZ!” denilen gemi, buz dağına çarpmış ve Kuzey’de sulara gömülmüştü. Bize evlere dağılmamız ve ileri gemiyi beklememiz söylenmişti.

Elimiz mahkumdu, sinirlensek de kabullenmiş bir şekilde evlerimize geri döndük. Daha sonradan öğrenecektik ki, şehre yeni gelenler bizden habersiz bir şekilde Liberty City’den ayrılmışlardı. İşte o gün sinir krizi geçirmiştik. “Biz o kadar uzun bir vakit beklemiştik ki!”

Bekleyenlerin birçoğu o vakitlarda yol ayrımına düşmüşlerdi. Kimi gitmekten vazgeçmişti. Kimiyse kaçak bir gemiyle San Andreas’a gitme kararı almıştı. Kaçak gidenler çok geçmeden aramızdan ayrıldılar ve bilinmez sulara doğru simsiyah bayraklarıyla yelken açtılar. Onların duruman San Andreas’a ulaşamadıklarını biliyoruz. Görünüşe göre yanlarına pusulaları tam çalışmıyormuş. Eğer pusula bozukluğu halledebilirlerse, elbet bir gün o sıcacık sahile ulaşacaklardır.

Biz beklemeyi tercih etmiştik. Geçen uzun vakit sonucunda bize vaat edilenlerde iyice artmıştı. Oraya gittiğimizde bize 4 araba verilecekti. Önce gidenlere bisiklet verildiği düşünülünce hayli güzel bir vaatti.

 

Tam soyguna şey edecektik, bu helikopter nereden çıktı?
Zaman yaklaştıkça diğer bir gerçek yüzümüze tokat gibi çarptı. Gemi değiştiği amacıyla bilet fiyatları artmıştı. Elimizdeki biletler yanmış kül olmuştu. Yeniden almamız ve hayli yüksek bir miktarı gözden çıkartmamız gerekiyordu. O nokta asıl yol ayrımıydı. Sahildeki kalabalık her geride bıraktığımız gün azalmaya başlamıştı. Hatta bazıları kaçak gemilere binerek, eskiden kaybolanlar gibi yasa dışı yöntemlerle San Andreas’a varmaya çalışacaktı.

Yapacak bir şey yoktu. Kaçak yolculuğu sevmiyorduk. Bekledik… Umutsuzca. Her yeni gün, bizi alacak geminin başına bir şey gelmesin diye dua ettik. Gelecekti! O GEMİ BURAYA GELECEKTİ!

Devasa yolcu gemisi iskeleye yanaştığında ilk gidenlerin sonrasında tam 1 sene 6 ay 28 gün geçip gitmişti…

Olsun, San Andreas her şeye karşın görkemli görünüyordu! Beklediğimize değmişti!

 

Nereden başlasam ne anlatsam bilemiyorum.  GTA V Torrent İndir. Size hikayeden ya da oynanış ayrıntılarından bahsetmem acayip kaçar. Hepimiz GTA V’in ne bulunduğu az çok biliyoruz. Merak ettiğimiz şey şu: Oyun PC’de nasıl görünüyor?

Oyunu sırayla Nvidia GeForce Titan X ve AMD Radeon R9 290x ve AMD HD7870 ile test ettim. Anlayacağınız büroda bayağı bir PC’yi meşgul ettim. İş arkadaşlarımın bana uyuz olması bir yana (adamları işinden ettim!) bunun aslında denenmesi gerekiyordu. Neden mi?

Roman sizi bowling oynamaya çağırıyor…
GTA IV’ün feci optimizasyonu duruman damağımda acı bir tat bırakıyor. Fakat 7 yama ile kendisine gelebilen facianın sonrasında “Titan X’te oyun süper arkadaşlar!” deyip bırakmak basit iş. Burada bu üç akran kartı haricinde bayağı bir kartla test ettik ve aslında çok olumlu neticeler aldık.

Grafik menüsü ayrıntılarıyla coşturuyor ama ayarları ne kadar açabileceğiniz kartınızın gücüyle doğru orantılı olarak değişebiliyor. Titan X’te önünüze gelen ayarı kökleme imkanınız varken, HD7870 bir yerde RAM barını dolduruyor ve dilediğiniz her özelliği açamıyorsunuz. Rockstar bundan sonra nasıl bir ders aldıysa, son vakitlerde gördüğüm en ayrıntılı ve kullanıcı arkadaşı grafik menüsünü bizlere sunmuş.

 

Trevor kadar iyi uçak kullanabileniniz varsa çıksın meydana!
Oyun 1080p’de son derece kesintisiz ve harika görünüyor. İlk göze çarpan dokulardaki yumUşak geçişler ve gölgelerin gerçekçiliği oluyor. Hele bir de açık alanlarda, oyun görsel olarak iyice şölene dönüşüyor. “Bana yetmez!” deyip, ayarı 4K’ya getiriyorsunuz…

Şöyle diyeyim kaktüslerin üzerindeki dikenleri tek tek sayabiliyorsunuz. Hatta onların dokuları ile alakalı yorumda bulunabiliyorsunuz. Öyle bir ayrıntı söz hususu ki anlatamam.

Şunu belirtmekte yarar var: Oyunun natural çözünürlüğü baz alındığında yeni kuşak (Xbox One ve PlayStation 4) arasında uçurum gibi bir fark bulunmuyor. Tamam, PC bariz bir şekilde iyi ama aradaki büyük fark yalnızca ve yalnızca 1080p üstü çözünürlüklerde meydana çıkıyor. O vakit Michael’ın yüzündeki lekeler beliriyor, her ışık kaynağı gözünüzü alıyor.

Görsellik olarak (1080p) büyük fark yok dedik ama işin performans alanı bu tarife dahil değil. GTA V PS4/Xbox One versiyonları 30fps ile çalışırken, GTA V PC 60fps sınırlarını (eğer alakalı ayarları açarsanız) delip geçiyor. Ekran kartınız taş devrinden kalma değilse, müthiş kesintisizlıkta bir performans alıyorsunuz.

FPS modu ve yeni kuşak ile gelen özellikler aynen korunuyor ama arada PC’ye özel bir içerik var ki, anlatılmaz yaşanır. GTA PC Editor öyle ayrıntılı, öyle güzel geliştirilmiş ki bir vakit sonra kendinizi sabahtan akşama kadar oyun içi videoları hazırlarken bulabilirsiniz. Video editörü ve istikbalte istikbal modlar ile GTA V Torrent İndir PC çok uzun bir vakit vakitsince oynanacaktır, orası kesin.

Tabii her şey bu tür güllük gülistanlık değil. Games for Windows felaketinden kurtulduk diyorduk, başımıza Social Club belası çıktı.

Oyun 1080p’de son derece kesintisiz ve harika görünüyor. İlk göze çarpan dokulardaki yumUşak geçişler ve gölgelerin gerçekçiliği oluyor

 

Oyunu Steam kullanıcıları, Social Club’ın verilen verileri girmek isteyince oyun anahtarının geçersiz bulunduğu uyarısını alıyorlar. Ve bu hadise o kadar çok oyuncunun canını yakmış halde ki anlatamam (Bizzat bizim büroda bile vakanın kurbanı var). Rockstar şu an problemlere yetişemiyor. Eğer kullanıcı adınız alfa nümerik harici bir karakter içeriyorsa, hop! Kurulum tekrar hata veriyor.
Windows Media Player’dan tutun daha çoğu program, oyuna girmenizi engelleyebiliyor.

Anlayacağınız oyun korsanı engelleyeyim derken DRM yüzünden size illallah dedirtebiliyor. CD Projekt RED’in DRM politikalarından biraz ders alınsa… Ah diyorum ki ne ah!

Bunun dışında oyun yenilenmelerin dışında 1.5 sene evvelce çıkanla aynı oyun. Gerek ağır DRM politikaları, gerekse stratejik erteleme kararları oyuncuları bayağı bir bezdirdi. PS4/Xbox One ile birlikte PC versiyonu da duyurulduğunda ben içimden şu şekilde geçirmiştim:

“Bu adamlar GTA V’i yeni kuşakde satmadan PC’ye oyun filan çıkartmazlar.”

Pek yanıldığımı düşünmüyorum.

Zamanında benim gibi PS3’te ya da Xbox 360’ta oynayanlar amacıyla, üstüne bir de yeni kuşakde deneyenler amacıyla, GTA V Torrent İndir PC, grafikleri hariç pek değişik bir içerik sunmuyor. Sonuçta oyun aynı oyun.

Yine de uzun bekleyişin sonrasında, “Ama değdi!” diyebiliyorsunuz, bence bu bile tek başına önemli.


    Üzgünüm, hiç etiket eklenmemiş.

Yazar:

47 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.