• 47 içerik
  • 13 kategori
  • 3 yorum
  • 5 tane de

Cheat Engine


Cheat Engine Nasıl Kullanılır / Cheat Engine İndir

KIRMIZI İŞARETLİ YER:Buradan tarayıcınızı seçersiniz.Örneğin Google chrome den giriyorsunuz.Google Chrome tarayıcısını seçeceksiniz.Eğer 1 den çok chrome tarayıcısı varsa hangisinin gerçek olduğunu enable speed hack in hata verip vermeme yolu ile anlayabilirsiniz.

SİYAH İŞARETLİ YER:Buraya aratacağınız sayısal sayısal sayısal sayısal değeri yazarsınız.Örneğin bir oyunda altın hilesi yapıyorsunuz.Altın miktarınız 1234.”1234″ aratın ve çıkan neticeleri aşağıya alın.

MAVİ İŞARETLİ YER:Buradan yazdığınız sayısal sayısal sayısal sayısal değeri aratırsınız.”Value” kısmına bir değer yazın ve bu tuşa basarak aratın.Eğer rastgele bir değer çıkmazsa tarayıcınız doğru değildir ya da hile gerçekleştireceğiniz oyunun bu rakamla bir alakası yoktur.

SARI İŞARETLİ YER:Buradan “first scan” ile arattığımız neticelerin arasında uyumsuz olanları,değişenleri sileriz.Önreğin first scan ile arattınız 10 netice çıktı.Ve 5 adetsi durmadan değişiyor.Veya “????” gibi şeyler çıkıyor.”Next Scan a basarak bunları atabilirsiniz.Siz bunu her yaptığınızda düzgün olmayan netice çıkana kadar neticeler azalacaktır.

MOR İŞARETLİ YER:Buradan tarama tarzına seçeceksiniz.Örneğin transformice de teleport hack yapıyorsunuz.”0.75″ değerlerini yazarken burayı “VALUE BEETWEEN” olarak değiştireceksiniz.

KAHVERENGİ İŞARETLİ YER:Buradan sayısal sayısal sayısal sayısal değeri taratırken değer tarzına ayarlayacaksınız.Örneğin “gold” taratıyorsunuz.”TEXT” seçeceksiniz.

AÇIK YEŞİL İŞARETLİ YER:Buradan first scan ile arattığımızda çıkan neticeleri aşağıya indiririz.Eğer neticelerin hepsini indireceksek “CTRL A SHİFT” basılı tutarak ilk en üst sonra en alt taki sonuca tıklayarak hepsini seçersiniz.Ve bu tuş yardımıyla aşağıya indirirsiniz.

KOYU YEŞİL İŞARETLİ YER:Buradan açık yeşil ile işaretlediğim ok işaretinden aşağıya indirdiğimiz neticeleri aşağıya indirdiğimiz neticeleri iptal edebilir / silebiliriz.

GRİ İŞARETLİ YER:Buraya first scan ile arattığımız neticeler gelir.İstersek buradan 2 adet yapabiliriz.Arattığımız bütün neticeler buraya gelecektir.

PEMBE İŞARETLİ YER:Buradan oyunun süratini ayarlarsınız.Oyunun gerçek sürati “1.0” dır.Eğer siz bu sayısal sayısal sayısal sayısal değeri azaltırsanız oyun yavaşlar,0.0 yaparsanız durar ve 1.0 dan çok bir değer yaparsanız oyun hızlanır.Ama enable speed hack in çalışması tarayıcının doğruluğuna bağlıdır.Yanlış tarayıcılarda burası açılmaz,hata verir.

Cheat engine nedir?
Bilgisayar oyunlarını oynamayanız yoktur. Çoğu bilgisayar oyunu level yani seksiyon atladıkça zorlaşmakta hem de kimi oyunlar amacıyladen çıkılacak gibi gözükmemektedir. Oyuncular bazı durumlarda bir bölgede takılırlar ve o seksiyonü bir türlü geçemezler işte burada imdadınıza Cheat Engine yetişiyor. Cheat Engine kısaca hile uygulaması olarak bilinmektedir. Cheat Engine veritabanında tespit edilen oyunlarda detaylı hileler yapmanıza imkan tanıyan bir programdır.
Cheat Engine açık kaynak bir programdır. Browser üstünden oynanan oyunlarda yada Facebook üstünde oynanan oyunlarda hile yapmanıza imkan gerçekleştiren bir programdır. Cheat Engine bedava bir programdır ve Windows işletim sistemi üstünde çalışmaktadır.
Cheat Engine’yi kullanarak oynadığımız bütün oyunları yavaşlatabilir, süratlandırabilir, basitlaştırabilir zorlaştırabiliriz. Genellikle vakte karşı yarışılan oyunlarda bu çok büyük bir basitlik sağlar. Programın yapısında tespit edilen hafıza tarayıcı ile oyundaki değişebilir özellikler bulunarak bu özellikler Cheat Engine hile uygulamasıyla değiştirebilirsiniz. Mesela oynadığınız oyunun puanı size göre yüksekse ve bu oyunu sizin amacıyla basit kılıyorsa puanını azaltarak oynayabilir ve kendinize karşı yarışabilirsiniz.
Mesela 100 can puanı ile oynamak size çok basit geliyorsa bundan sonra oyunları 1 can puanı ile oynamayı deneyebilir ve kendinizi test edebilirsiniz. Hem de bu tür farklılıklar dışında Cheat Engine kullanımı basit vasıtalar ile ilerlemiş bilgisayar oyunlarında, Internet Explorer, Mozilla Firefox vb. başka tarayıcılar üstünden oynadığınız tarayıcı oyunlarında, Flash oyunlarda, FarmVille gibi Facebook uygulamalarında ve normal uygulamalarda hile yapabilir, hem de sorunları ve problemleri bile düzeltebilirsiniz.
Cheat engine uygulaması genel görüntüsü
cheat engine
Program amacıyladeki memory scanner (hafıza tarayıcı) ile oyun ortamında sarfedilen ve değiştirilmeye ideal olan değişkenleri süratli bir şekilde tarayıp saptadıktan sonra bunları tekrar Cheat Engine üstünden değiştirebilirsiniz. Diğer yandan hata ayıklayıcı (debugger), çevirici (assembler) ve ters çevirici (disassembler), sürat hilesi (speedhack), trainer oluşturucu, direct 3D işleme vasıtaları, sistem denetim vasıtaları ve daha çoğu ile çoğu özelliği ve alternatifi modifiye edip kullanabilirsiniz.


    Üzgünüm, hiç etiket eklenmemiş.

Yazar:

47 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.